E-Öğrenme Yolunda Contlearn

Adına bilgi ve iletişim çağı değimiz bu çağda, bilgiye erişim her zamankinden daha kolay bir hale gelmiş durumda. E-öğrenme de aslında bu bilgi ve iletişim çağının bir ürünü. E-öğrenme kısaca; internet ya da bilgisayar ağları üzerinden bireyin öğrenme sürecini kendi başına gerçekleştirdiği bir yöntemdir. Zamana ve mekâna bağlı kalınmadan, bilgiye aç herkesin faydalanabileceği e-öğrenme, bireylerin yaşam boyu sürekli eğitim fırsatından yararlanması açısından oldukça önemli hale gelmiştir. Her ne kadar ülkemizde bu konuda henüz yeterli altyapı ve talep bulunmasa da e-öğrenme yöntemi Türkiye’nin eğitim sektöründe geleceğini önemli ölçüde şekillendirecek potansiyele sahiptir. Geleneksel eğitim anlayışını baştan aşağıya değiştirecek e-öğrenme yöntemi getirdiği sayısız faydayla bireyler için kolaylık ve işletmeler içinse önemli oranda karlılık sağlamaktadır.

E-öğrenmein başlıca faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Öğrenciyi merkeze koyar.
  • Öğrencinin kendisini en rahat ve verimli hissettiği zamanda eğitimi almasını olanaklı kılar. (Yani stres ve baskı altında almak zorunda olduğumuz eğitim gibi değildir)
  • Eğitim maliyetlerini önemli ölçüde düşürür.
  • Öğrenme sürecini daha zevkli hale getirir.
  • Ulaşılabilirlik açısından avantaj sağlar.

Türkiye’nin E-öğrenme sektörünün genç ve dinamik firması Contlearn e-öğrenme yönelik ürettiği çözümlerle öncü olma yolunda hızla ilerliyor. Hazırladığı, zengin E-öğrenme içerikleriyle bireysel ve kurumsal anlamdaki taleplere cevap vermesi de Contlearn’ün e-öğrenme alanında oynadığı rolü göstermesi açısından oldukça önemli. Buna ek olarak Contlearn bünyesinde kurulmuş Contlearn Akademi ise sunduğu sertifikalı eğitimlerle işinde uzmanlaşmak ve kariyer yolculuğunda yol kat etmek isteyenlere altın fırsatlar sunmaktadır. Herkes için e-öğrenme mottosuyla yola çıkan Contlearn her anlamda gelişmenin temelinin öğrenmek olduğunun bilincinde. Contlearn, alanında uzman kadrosu ve yenilikçi bakış açısıyla öğrenme yolculuğunda sizlere yardım etmeye her daim hazır!