SSS

Sıkça Sorulan Sorular

E-öğrenme nedir?

Son yıllarda gelişen bilgi teknolojileriyle birlikte e-öğrenme kavramı eğitim dünyasının önemli bir gerçekliği hâlini almıştır. Kısaca özetlemek gerekirse e-öğrenme, eğitsel materyallerin bireylere ve kurumlara elektronik ortamda sunulmasıdır. Zenginleştirilmiş çoklu ortam, etkileşimli medya yapıları içerisinde sunulan e-öğrenme, bireylere ve kurumlara yeni bir eğitim anlayışı sağlamaktadır.

Eğitimlerinizin Formatı Nedir?

Eğitimlerimizin hepsi uzaktan eğitim formatındadır. Hem dersler hem de sınavlar tamamen bilgisayar ortamında gerçekleştirilmektedir.

Üniversite Sertifikalı Eğitimlerin Farkı Nedir?

Üniversite sertifikalı eğitimlerde sertifikanız doğrudan sertifikasyonu sağlayan üniversitenin sürekli eğitim merkezi tarafından sağlanmaktadır.

Uzmanlaşma Paketi Nedir?

Uzmanlaşma paketleri, uzun süreli olan uzaktan eğitim programlarımıza verdiğimiz isimdir. Uzmanlaşma paketlerinde derslerin yanı sıra kısa sınavlar ve final sınavları da mevcuttur. Uzmanlaşma paketleri üniversitelerle işbirliği halinde geliştirilmekte olup uzmanlaşma paketlerinin sertifikası da üniversitelerin sürekli eğitim merkezleri tarafından onaylanmaktadır.

Sınavlar Nasıl Gerçekleştiriliyor?

Sınavlar tamamen bilgisayar ortamında gerçekleştirilmektedir.

Dersleri alabilmek için bilgisayarıma özel bir program yüklemem gerekiyor mu?

Hayır. Bilgisayarınızdaki temel programlar ve internet bağlantısı eğitimleri alabilmeniz için yeterlidir.

 

Eğitimleri Ne Kadar Sürede Tamamlayabilirim?

Eğitimleriniz abonelik süresi olan 120 gün boyunca aktif olacaktır. Bu süre içerisinde  eğitimlerinizi tamamlama süresi tamamen size bağlıdır.

 

E-öğrenme nasıl bir fayda sağlar?

- E-öğrenme zaman ve mekândan bağımsız eğitim olanağı yaratarak, kullanıcıların hızına göre öğrenme süreci ayarlamasına imkân verir.

- E-öğrenme uygun içerikle kullanıcıya ulaştığında maliyet tasarrufu sağlar

- E-öğrenme öğrencinin belli bir zaman diliminde ihtiyaç duyduğu bilgiye anında erişmesine olanak sağlar.

- E-öğrenme, öğrenme süreçlerinde fırsat eşitliği yaratır.

- E-öğrenme materyalleri, hızlı değişen koşullara göre kısa sürede güncellenebilir.

 

Eğitimlerinizi nasıl edinebilirim?

Eğitimlerimizi satın almak için www.contlearnakademi.com’a üye olmanız gerekmektedir. Üye girişini yaptıktan sonra almak isteyeceğiniz eğitimi tıklayarak ilgili aşamaları takip ettiğiniz takdirde eğitimleri edinebilirsiniz.

 

Eğitimleriniz sertifikalı mı?

Bütün eğitimlerimiz sertifikalıdır. Fakat sertifikalar alınan eğitimin türüne bağlı olarak katılım sertifikası ve başarı sertifikası olmak üzere ayrılmaktadır. Katılım sertifikası, aldığı eğitimin tamamını bitiren kullanıcılara verilmektedir. Başarı sertifikası ise aldığı eğitimde sınav bulunan ve bu sınavı başarıyla geçen kullanıcılara verilmektedir.

 

Eğitimlerde mobil/tablet desteği sağlıyor musunuz?

Eğitimlerimiz mobil uyumludur. Bütün akıllı telefon ve tabletlerde çalışmaktadır.

 

Olası bir sorunla karşılaşmam durumunda ne yapmalıyım?

Sisteme giriş yaptığınız takdirde sağ üst köşede 7/24 hizmet alabileceğiniz bir destek hattımız karşınıza çıkacaktır. Gerekli gördüğünüz her konu hakkında yetkili kişimize danışabilirsiniz.